Yenilikler: Mobil Geniş Bant Modemler

ABI Research`ın yeni raporuna göre mobil geniş bant modem sektörüne adım atmak için gerçekten iyi bir zaman. Bunun siz ve müşterileriniz için ne anlama geldiğini öğrenin.Geçtiğimiz yılın sonuna yaklaşırken ABI Research Hücresel ve Mobil Geniş Bant Bilgisayar Modemi Pazar Verileri yılın sonuna kadar yaklaşık 150 milyon mobil geniş bant modemin müşterilere sunulmuş olacağını ortaya koydu. Bu sayı, 2007, 2008 ve 2009 yıllarının toplamını bile aşıyor!
Üstelik raporda gönderilen her 4 modemden 3`ünün USB çubuk veya dongle olduğu belirtiliyor. Çoğu bilgisayarda yerleşik mobil geniş bant modem olmadığından USB çubuk modemler servis sağlayıcıları için mükemmel bir ek satış fırsatı yaratıyor!Rapordaki önemli bulgulardan bazılarına göz atalım.2011 Mobil Geniş Bant Modem Sektör Eğilimleri

Mobil erişim noktası yönlendiricileri müşteriler için cazip hale geldi. Bir zamanlar kurumsal çalışma gruplarına özel bir ürün olan mobil erişim noktası yönlendiricileri, tüketici pazarında varlığını göstermeye başlıyor. Son 2 yıldır Huawei, Novatel ve ZTE gibi önemli tedarikçiler bir ürün bilinci yaratmakta ve tüketici pazarının ihtiyaçlarını karşılamak için mobil erişim noktası yönlendirici cihazları geliştirmekteydi; bu çabalar nihayet meyvelerini vermeye başladı. ABI Research, 2011 yılının sonunda gönderilen mobil erişim noktası yönlendiricilerin toplam sayısının 13 milyona ulaşacağı tahmininde bulundu. Müşterileriniz için iyi haberlerimiz var: ABI Research, ayrıca HSPA+ ve LTE protokolü desteği arttığı halde ortalama satış fiyatlarının düşmeyi sürdürmesini bekliyor.

Mobil geniş bant modem fiyatları düşüşe geçti. Fiyat cephesinden birkaç iyi haber daha! ABI Research`e göre müşteriler gelecek yıl mobil geniş bant modemler için daha düşük fiyatlar bekleyebilirler; tüm form faktörleri (PC kartı, USB dongle, dahili modem modülü veya mobil erişim noktası yönlendirici) genelinde ortalama yüzde 8 oranında bir düşüş yaşanması öngörülüyor.

Tablet satışları yerleşik modem modüllerinin satışını destekledi. Dünya çapındaki ekonomik dengesizlik, USB modemlerin kullanım kolaylığı ve diğer faktörler bir araya gelerek yerleşik modem modüllerinin satışını baltaladı. Tabletler yardıma koşuyor! Bu rapor hazırlandığı sırada, çoğu yerleşik modem modüllerini içeren bu ince medya aygıtlarına yönelik talebin 2011 yılında üç katına çıkması bekleniyordu!

Mobil Geniş Bant Modem Sektör Özeti

Huawei
Huawei, 2010 yılında sektörde önde gelen mobil geniş bant modem tedarikçisiydi. Çinli şirket 2011 yılında mobil sağlayıcı eAccess aracılığıyla HSPA+ mobil erişim noktası yönlendiricisini sunduğu Japonya pazarına çok güçlü bir giriş yaptı. Modemlerin piyasaya sunulduğu ilk 3 ay içinde, Huawei yalnızca bu kanal aracılığıyla 143.000`den fazla mobil geniş bant modem siparişi aldı.

ABI Research, Japonya`daki mobil erişim noktası yönlendirici satışlarının 2011`de USB modem satışlarını geçerek, Japonya`yı popülerliğin aygıt tabanlı modemlerden ara iletişim aygıtlarına kaydığına şahit olan ilk ülke haline getireceğini öngördü.

Novatel Wireless ve Sierra Wireless
Kuzey Amerikalı tedarikçiler Novatel Wireless ve Sierra Wireless, Amerika Birleşik Devletleri`nde güçlü bir performans sergilemeyi sürdürdüler. MiFi* mobil erişim noktası yönlendiricinin üreticisi olan Novatel, Ekim ayında yapılan bir şirket duyurusuna göre 2009`dan bu yana 3 milyon aygıtı tüketicisiyle buluşturdu. Ayrıca iki şirket de ürün tekliflerini LTE hava arabirim protokolüne dayanarak ve makineden makineye (M2M) bağlantı alanında genişletmeye devam etti.

ZTE
Diğer bir Çinli şirket olan ZTE, Eylül ayında ABD`li taşıyıcı Sprint aracılığıyla uluslararası bir GSM/CDMA mobil erişim noktası yönlendirici sunmaya, bunun yanında kullanıcıların mobil cihazın donanım veya yazılım kaynaklarını kullanmadan 15 saniye içinde Internet`e bağlanmasını sağlayan sürücüsüz bir USB modem dongle sağlamaya başladı!

Option Wireless
Belçika merkezli Option Wireless, odak noktasını modemlerden modem yönetim yazılımı ve M2M uygulamalarına yönlendirdi.


Google ile gelen arama sonuçları:

  • mobil modem
  • geniş bant modem ayarları
  • mobil geniş bant özellikleri ayarı
  • Cdma mobil geniş bant ayarları
  • geniç a çılı modem
  • geniş bant
  • geniş bant modem fıyatlar
  • geniş bant modemi fiyatlari
  • WWW Dahili mobil modemlerin gelişimi
  • hs3110 HSPA Mobil Geniş Bant Modülü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.