IPv6 Küresel Çapta Test Edildi

IPv6 Küresel Çapta Test Edildi

ANKARA – Internet Society (ISOC) sponsorluğunda düzenlenen ve 24 saat boyunca küresel çapta IPv6 hazırlık testi yapılmasını amaçlayan “Dünya IPv6 Günü” organizasyonu tamamlandı.

TÜBİTAK yetkililerinden alınan bilgiye göre, etkinlik kapsamında Google, Facebook, Youtube, Microsoft gibi bilişim devlerinin aralarında bulunduğu 434 kurum web sayfalarını IPv6 üzerinden de erişilebilir hale getirmek için çalışmalarda bulundu. Etkinlik sonunda, kurumların yüzde 92`si web sayfalarını IPv6 üzerinden erişilebilir hale getirdi. Dünya IPv6 Günü`nde Türkiye`den TÜBİTAK ULAKBİM, TURKCELL ve ODTÜ web sitelerini IPv6 destekli olarak çalıştırdı.

Bunun yanında, TÜBİTAK ULAKBİM tarafından işletilen ve 2003 yılından beri IPv6 destekli olarak çalışan Ulusal Akademik Ağa (ULAKNET) bağlı Artvin Çoruh (www.artvin.edu.tr), Zonguldak Karaelmas (www.karaelmas.edu.tr) , Marmara (www.marmara.edu.tr), Namık Kemal (www.nku.edu.tr), Pamukkale (www.pau.edu.tr), Sakarya (www.sakarya.edu.tr), Doğu Akdeniz (www6.emu.edu.tr) üniversiteleri web sayfalarını IPv6 destekli web siteleri listesine ekleyerek etkinliğe katıldı.
Etkinlik ile ilgili güncel bilgiler, http://www.worldipv6day.org/participants-dashboard/index.html adresinden takip edilebiliyor.

KAYNAK: Anadolu Ajansı

http://bit.ly/mspnYN


Google ile gelen arama sonuçları:

  • hakikati muhammediye mustafa yalçın 2011 umre
  • IPV6 testi
  • mustafa yalçın sakarya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.