Hayatın ve Zamanın ortak noktası; Tecrübeler…

Hepimizin hayatı bir noktada başlıyor.O noktanın üstüne biz zamanla birşeyler koyuyoruz, bunlarada hayat diyoruz.
Kimileri koyduklarının altında birşeyler aramakla meşgul.Kimileri biriktirdiklerinin ( tecrübelerinin ) üstüne çıkıp birşeyler arıyor.Ama herkesin bir hedefi, amacı olduğu ortada.

Peki nereden geldi bu arayış, bu merak ?

Bizim biriktirdiklerimizden geliyor.O yüzden aradıklarımız altta yada üstte farketmez, biriktirdiklerimizin etrafında gelişiyor.Hedefi olmayan bir çok insan gördüm.( bu tarz insanları ancak görebilirsiniz. )

Çünkü hedefsiz bir kişilik var olamaz.Onun birikimi( tecrübeleri ) boşluktan ibaret olduğundan dolayı hedefide “boş”. Boş insan diye tabir ettiğimiz kişiliklerin hiç bir yere varamayacağını biliriz.Hepimiz bir yerlere varma çabası içersindeyiz; bu doğrultuda planlar, programlar ve yollar çiziyoruz.

Şimdi soruyorum:

Kaçınız bu çizdiğiniz yollarda, programlarda birikimler( tecrübeler ) elde ediyor yada Kaçınızın birikimleri( tecrübeleri )arayacağınız hedeflere uygun ? ..  Bu sorulardan bir tanesine cevabı,

İlk anda evet olmayan biriyseniz, sorun büyük. Hedefinizi birikimlerinize( tecrübelerinize ) göre değiştirin yada birikimlerinizi hedefe göre değiştirin.Eğer ilk anda evet demeyi başarabiliyorsanız bu yazının devamınıda okuyun ne kadar şanslı başladığınızı görün..

İlk anda Hayır diyebiliyorsanız, bazı şeylerin farkında olmanın hazzını bir kaç dakika yaşayın.Çünkü şimdi şoke olacaksınız.Sizde boş insanlardansınız..Boş yaşarak birikim elde edilmez bu hayatta.Size hiç bir tavsiyem olamaz bundan başka ve bu en büyük tek tavsiyem.

İlk anda cevap veremeyenlerde olacaktır tahmin ediyorum, en kötü durumlar ise bu taraftakiler işte.
Cevap veremedin madem biraz otur düşün diyorum, düşün , düşün , düşün … Düşündün mü ? Evet, düşündüysen saatine bak birşey farkedecek misin ? Zaman sen düşünürkende geçiyor… Düşünmeyi bırak hedeflerini bir kağıda yaz, birikimlerine bak ve harekete geç.Düşünme.
Kağıda yazmanı istedim çünkü yazma işlemide bir uygulamadır, hedefine giden yolda ilk birikimin senin bu olacak, hayırlı olsun ilk birikimin yazdıysan.
Eğer yazmadıysan, CTRL + W tuşuna basmanı tavsiye ediyorum.Mümkünse benim yazdığım kişisel gelişim makalelerini bir daha okumamanı tavsiye ediyorum.Çünkü bunu okuyan birininde hedefi vardır, sen ise girişte tanımladığımız boş insanlardansın.
Şaka, Şaka.
Buraya kadar okuduysan son kısmı asla alınma.Çünkü boş insan bu yazıyı çoktan boş bulmuş ve sayfayı zaten kapatmıştı.
Umarım faydalı olabilmişimdir.Umarım bu yazımlada benim için değerli kişilere, sevdiğim insanlara bir birikim sağlayıp hedeflerine bir adım daha yaklaşmalarına vesile olmuşumdur.

Teşekkürler bana bu fırsatı verdiğiniz için…

Mustafa YALÇIN

Hayatın ve Zamanın ortak noktası; Tecrübeler

Kişisel Gelişim Makalesi


Google ile gelen arama sonuçları:

One thought on “Hayatın ve Zamanın ortak noktası; Tecrübeler…

  1. Ulysses says:

    Gerçekten çok güzel yazmışsınız.İnsanların hedefi olmaması çok kötü bir şey.Elinize kolunuza sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.