Gmail için Outlook 2010 Mail Ayarları

Gmail, IMAP e-posta göndermek ve almak için interaktif bir hizmet sağlar.Bu özelliği destekleyen e-posta servislerinden biri olan Outlook herhangi bir reklam olmadan. Tüm iş postalar için tek kullanımlık Outlook yanında ve şimdi de onunla birlikte kişisel gmail hesabı ekleyebilirsiniz. Kurulum bu IMAP kullanarak sahip olmanın avantajı size bir e-posta okumak veya bir e-posta sildiğinizde, Gmail’in web sürümünü ve Outlook ile senkronize olduğunu.

Birçok yeni Outlook farklı özellikleri vardır Office 2010, Outlook 2007 ‘den bile daha cazip Gmail için Outlook kullanmak için yapar.

Şimdi görmenize olanak sağlar Bunu söyledikten sonra, Outlook 2010 Gmail IMAP Kur?

Outlook 2010 ile Gmail IMAP kullanıyorsanız başlamadan önce, Gmail ayarlarında IMAP etkinleştirmeniz gerekir.

Gmail’de, Ayarlar ->Yönlendirme ve POP / IMAP ->IMAP kontrolü etkin edilir etkinleştirin ve herhangi bir değişiklik yaptıysanız Değişiklikleri Kaydet tıklayın olun .

, Sadece ilk kez Microsoft Outlook 2010 tarihinden itibaren ise, aşağıdaki başlangıç ekranı göreceğiz diye soruyorlar sonraki ekranda Evet Next (İleri) düğmesini tıklatın ve seçin, size bir e-posta hesabı yapılandırmak istiyorum ?

outlook2010-startup

 

 

accountconfiguration2

Not: Eğer zaten başka bir e-posta hesabınız varsa veya önceki durumda Hayır seçmiş ve zaten önce ilk bakış başlangıç ayarları geçirdi eğer takip ederseniz, bu görüntü başka bir sonraki devam etmektedir.

Sol üst köşesindeki Office Düğmesini Tıklatın yada Dosyaya gidin;

Bilgi altında -> Hesap Bilgileri -> Hesap Ayarlarına tıklayın ve Hesap Ekle tıklayın.

image

Yeni Hesap Ekle ekranında, sadece sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandırmak ve Next (İleri) düğmesini tıklatın .

add-new-account-office2010-3

POP veya IMAP sunucusu, e-posta mesajları göndermek ve almak için bağlanmak Internet E-posta seçin ve Next (İleri) düğmesini tıklatın .

add-new-account-office2010-4

Burada kullanıcı bilgileri vermek;
Adı:including@gmail.com veya your@custom-mail.com tam e-posta adresi girin.

Server bilgi altında,

Hesap Türü – IMAP

Gelen posta sunucusu – imap.gmail.com

Giden posta sunucusu (SMTP) – smtp.gmail.com

Ayrıca, oturum açma bilgilerinizi girin, tam kullanıcı adınızı girin ve şifrenizi girin.

NOT: Şimdi henüz İleri’yi tıklatın yok, yukarıda ayarları tıklatın.

add-new-account-office2010-5

Internet e-posta ayarlarını, sunucu bağlantı noktası numaralarını değiştirmek için “Gelişmiş sekmesine “gidin.

Gelen sunucusu (IMAP) 993 olarak değiştirin ve şifreli bir bağlantı olarak SSL kullanacak.

Giden sunucum (SMTP) 587 olarak değiştirin ve şifreli bir bağlantı olarak TLS kullanacak.

add-advanced-settings-outlook2010-6

Şimdi “Giden sunucu” sekmesine gidin ve kontrol “Giden sunucu (SMTP) kimlik doğrulaması gerektirir” ve “Gelen posta sunucusu olarak aynı ayarları kullan” seçeneğini seçin .

outgoing-server-details-outlook-2010-7

Şimdi size “yeni bir hesap ekle” ekrana geri alınmalıdır, “Hesap Ayarlarını Sına”’yı tıklatın ve her şeyi hatasız çalıştığını görmek. Varsa doğru girilen herhangi bir hata varsa, tüm ayarları ve gözden geçirmenizde yarar.

testaccountsettingsoutlook20108

Ok ve Son’u tıklatın.

finish-setup-outlook2010-9

Şimdi ana Outlook penceresi olacak ve sol kenar çubuğundan klasörleri yeni bir dizi “Gmail hesabı” ile senkronize etmek için yaratılmış olacaktır. Taslaklar, Gönderilmiş Postalar, Spam, Yıldızlı, Çöp ve senkronize diğer tüm mailler de yer alacak.

image

Not: Zaten çok büyük bir Gmail hesabınız varsa, o zaman bazen web sunucusuna gelen tüm e-posta içeriğini indirmek için alacak.

Gönderilmiş Öğeler Klasörü ayarlama

Ilk defa bir e-posta gönderirken, gönderilen postaları saklamak için size soracaktır. Gmail’den gönderilen posta SET ETMEYİN emin olun. Bakış açısıyla bir e-posta gönderirken, gmail sunucuya gider ve gönderilen posta klasörüne gönderilen postaları otomatik olarak kaydeder. Şimdi, gönderilen posta tekrar kaydetmeye çalışırsanız gönderilen postaların kopyalarını oluşturmak. Yani Yerel Klasör kullanın. Diğer Outlook Gmail kullanırken Gönderilmiş Öğeler Klasör Seçimi

sent-items-folder-10

Silinmiş Öğeler Klasörü ayarlama

Gmail, ya da arşiv bir e-posta veya posta silin. Ne zaman arşiv bir e-posta, 30 gün sonra Gelen Kutusu kaldırıldı ama yine de tüm mailleri bir klasörde kalır ama sildiğimde çöp posta klasörüne taşınır ve sonunda kalıcı olarak silinir.

Aynı şekilde, onları sildiğinizde klasör çöp kutusuna postaları taşımak eylem ayarlayabilirsiniz.

deleted-items-folder-12

deleted-items-folder-13

Bir e-posta arşiv istiyorum ama silmek değil, ben genellikle arşivi adında bir klasör var ve benim doğuştan bu kadar temiz ve özlü kalmasını postaları taşımak.

 

Ek:

Signing in using application-specific passwords

The codes that you’ll get with 2-step verification don’t work with all applications. There are a few applications that use information from your Google Account (like the Gmail application on your phone, or Outlook) that require another type of code. These are called application-specific passwords.

Some devices and applications that use these special passwords include:

How to generate an application-specific password

Unlike a verification code that you receive from your phone or through Google Authenticator, application-specific passwords are generated. You don’t have to memorize them, ever – you simply generate a new one each time you need to sign into a particular application. Follow the steps below to generate your application-specific password:

 1. Visit the Authorizing applications & sites page new window (pictured below) under your Google Account settings.
 2. Under the Application-specific passwords section, enter a descriptive name for the application (label 1) you want to authorize, such as “AdWords Editor – Desktop,” then click “Generate application-specific password” (label 2).

application-specific password creation

You`ll then see the application-specific password you just created (3). You`ll also see the name you wrote in for the device (4) and a link to Revoke (5) — or cancel — the code.

application-specific password exampleOnce you click Done, you’ll never see that application-specific code again. But don`t panic: You can generate a new one whenever you’re prompted for an application-specific password by a non-browser device or application — even a device or application you’ve authorized before.

Using application-specific passwords

When prompted for a password when you sign in to a non-browser application or device that accesses your Google Account:

 1. Enter your username.
 2. Enter your application-specific password in the password field.
 3. If your application has an option to remember your application-specific password or stay signed in, you can select that option so you won’t have to generate and enter a new application-specific password each time you access your account from this application or device.
For sync on Google Chrome, don’t enter the application-specific password in the password field. You’ll be prompted to enter the application-specific password on the next screen.

Examples of using application-specific passwords

 

Apple Mail

 

Android on Nexus S

Third-party applications that use Google`s API feed, such as Blogger plug-ins, might not accept 2-step verification codes. Check the resources provided by the plug-in for the best way to use it with 2-step verification.

How helpful is this artic

 


Google ile gelen arama sonuçları:

 • gmail outlook 2010 ayarları
 • gmail outlook ayarları
 • gmail kur
 • from:altaygenc@gmail com OR to:altaygenc@gmail com
 • gmail imap ayarları
 • outlook 2010 gmail ayarları
 • outlook 2010 gmail ayarları resimli
 • outlook gmail ayarları
 • from:e altikulac@gmail com OR to:e altikulac@gmail com
 • gmail pop3 ayarları outlook 2010

7 thoughts on “Gmail için Outlook 2010 Mail Ayarları

 1. Ahmet kahveci says:

  Merhabalar,
  *Gelen posta sunucusuna (IMAP) oturum aç: Sunucuya bağlanılamadı.
  *Sınama e-posta iletisi gönderin: Outlook, giden (SMTP) e-posta sunucunuza bağlanamıyor. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun.

  hatasıyla karşılaşıyorum.. Yardımlarınızı rica ederim. teşekkürler.

 2. Tamer Burak Sümersan says:

  Selam Mustafa Bey;

  Bütün ayarları söylendiği gibi yapmaktayım, ancak ”Hesap Ayarlarını Sına” seçeneğine tıkladıktan sonra;

  *Gelen posta sunucusuna (imap) oturum aç : Tamamlandı
  * Sınama e-posta iletisi gönderin : ALLTA Kİ UYARIYI VERİYOR.

  ”Sınama e-posta iletisi gönderin: Outlook, giden (SMTP) e-posta sunucunuza bağlanamıyor. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun.”

  Yardımcı olursanız çok sevinirim,

  Saygılar kolay gelsin

 3. Merhabalar Tamer Bey,
  Öncelikle smtp sunucu bilginiz geçerli mi? Geçerli ise kullandığınız port doğru mu? Engelleyen bir firewall vs olabilir, port kapalı olabilir.
  Bu tarz durumlardan dolayı SMTP sunucusu yanıt veremiyor gözükebilir.
  Bu ayarları kontrol ettiğinizde SMTP de herşey yerli yerinde ama hala aynısını alıyorsanız sizin bilgisayarınızdan bu port engelleniyor mu diye bakmalısınız, kullandığınız standart yada ek bir firewall (güvenlik yazılımlarında oluyor genelde) varsa onda ilgili hedef sunucu portu kaçsa onu da açık olduğunu teyit etmelisiinz

 4. Tufan Horata says:

  iyi günler ben outlook 2010 versiyonunu yüklüyorum windows 7 yüklü pc de gmail imap ın bütün ayarları doğru yapmama rağmen hesabı kabul etmiyor. yardımcı olurmusunuz
  teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.