Firefox Tema Seçmek ve Pratik Tema Yapımı

İlkNot: Konu İçeriği her seviyede ki kullanıcıya hitaben hazırlanmıştır.

Firefox denilince aklımıza ilk olarak meşhur eklenti yeteneği ve zengin tema içeriği gelir. Eklentilerini ihtiyacımıza göre seçerken, temalarımızıda zevkimize göre seçiyoruz. Zevklerimize hitap eden temayı nasıl seçeriz, Zaman kaybı olmadan, Kendi temanızı, Fotoğrafınızı nasıl yaparsınız bunlara değinicem.

İlk olarak Güncel bir firefox sürümü kullanmanızda fayda var, işi abartıp ben 4’ü kullanıyorum demeniz gereği ise yoktur çünkü henüz beta aşamasında ve binlerce eklentiyle uyumsuz halde.(4’e geçiş için bence sabretmeliyiz.)

Kendi temamızı düzenlemeden önce, Firefox’a nasıl tema bulup ekleyebilirsiniz bunu en kolay nasıl test edersiniz bunu göstermek istiyorum.

www.getpersonas.comFirefox’un resmi sitesi olan, Tema uygulama sayfası. Güncel sürümlerinde uyumlu olan bu sitede eğlenceli temalarda bulmak mümkün yapmanız gereken, Siteye girdikten sonra hoşunuza giden tema önizlemesinin üstüne gelip, ardından “wear it” yazısına tıklamaktır.

tema secme

Tema uygulanması zaman alabilir, biraz bekledikten sonra temanız tam oturmayabilir( resimler tam yüklenmiyor bazen ) net sonucu firefoxunuzu yeniden başlatarak alırsınız.

Yaptığınız işlemleri “Geri al” veya “Tema yönetimine” girerek detaylı olarak ayarlayabilirsiniz.

tema secme 2

Pratik Tema Yapımı
Pratik Yol Adım 1 : Açık olan Firefox’umuza Eklenti ekleyeceğiz.Bunun için Araçlar menümüz’e gidiyoruz, Ardından Eklentiler Tıklıyoruz.
Yeni açılan eklentiler penceremizde “Anycolor” yazıp aratıyoruz, karşımıza çıkan tek arama sonundaki eklentiyi kuruyoruz.

tema yapimi 1

Pratik Yol Adım 2 : Eklentimizi kurduktan sonra Firefox’u yeniden başlatıyoruz. Karşımıza Eklentinin bize sunduğu seçenekler dahilinde temalar geliyor, isterseniz bunlardan birini seçebilirsiniz.

Pratik Yol Adım 3 : Ardından tekrar araçlar menüsüne gelerek, “AnyColor” a Tıklıyoruz.AnyColor Penceremizden üst ve alt menülerin resimlerini değiştirebiliyoruz ;

Pratik Yol adım 4 : Preview diyerek önizleyebiliriz;

Sonrasında ayarlarımızı “Tamam” yazısına bastıktan sonra çıkabiliriz.
Bu adımlarla istediğiniz fotoğraflarıda ekleyebilmiş oluyoruz.


Google ile gelen arama sonuçları:

 • firefox theme
 • firefox tema yapımı
 • firefox tema nasıl yüklenir
 • firefox tema - googleda ara
 • firefox yapımı

One thought on “Firefox Tema Seçmek ve Pratik Tema Yapımı

 1. Firefox Personas temanın üzerine google arama kutusunun gelmesinden rahasız oluyorsanız ve bu durumu düzeltmek istiyorsanız.

  Personas üzerine sağtık yapalım özelleştir sekmesini tıklayalım karşinımıza gelen araç panelinden boşluk tusunu mausla alalım sürükle bırak yöntemi ile istediğimiz görüntü çıkana kadar devam edelim.

  Daha sonra istediğim görün tüyü elde ettiğimiz zaman araç panalindeki Tamam sekmesine basarak işlemi aktif hale getirelim.

  Firefox personas en son hali bu şekilde oluyor
  / Firefox Personas Ayarları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.